Ach ten Valentín

Autor: Katarína Kralovičová | 14.2.2011 o 14:02 | Karma článku: 4,24 | Prečítané:  1113x

Dnes je Valentína. Deň milovaný, nenávidený, ignorovaný a aj komerčný. Deň, kedy sa milujeme, kedy plačeme. Posledné dni sledujem ako sa na blogu množia články k tomuto dňu. Články sú rôzne, buď pozitívne alebo negatívne. Pridávam teda ten svoj. Deň svätého Valentína ako deň zamilovaných neuznávam v zmysle komercie, neuznávam ho ako deň, kedy si treba vyjadriť lásku formou daru, ale... Ach to ale. 14. február každoročne je pre mňa deň, kedy si myslím, že do tohto sveta patrím. Je to deň, kedy je na svete toľko lásky.

Ľudia sa hádajú menej, ak vôbec. Prejavujú si náklonnosť, svoju lásku. Rozmýšľajú o svojom partnerovi, o tom aký krásny vzťah majú. Nedorozumenia idú bokom. Svet ružovie a to sa mi páči. Páčia sa mi usmiate tváre ľudí, ktoré stretnem na ulici, či v zamestnaní. Všetko je dnes také ružové (nemyslím výklady obchodov, tie sú skôr ladené do červena už nejaký ten týždeň aj viac).

Dnes sa ľudia usmievajú od rána. Každý človek chce byť dnes milovaný a chce mať niekoho, koho by mohol milovať. Ženy sú plné očakávania, aký darček si pre nich ich drahý vymyslí. Bude to kytica červených ruží, alebo nejaká sladkosť v tvare srdca. Možno to bude plyšové zvieratko. Pripravujú si na večer sexy červené prádielko, pretože vedia ako sa tento večer skončí, alebo pripravujú špeciálne obľúbené jedlo svojho milého, aby ho potešili. Muži s úsmevom na tvári očakávajú ukončenie tohto dňa v podobe sladkej odmeny za svoju snahu v tento deň. Kupujú kvety, plyšové zvieratká, sladkosti, čokoľvek čo spraví ich drahej radosť. Padajú slovné spojenia: Milujem ťa, Ľúbim ťa, Si moja jediná/Si môj jediný, Si tá práva/Si ten pravý. Každý zamilovaný alebo každý vo vzťahu očakáva nejaké vyjadrenie lásky.

Sklamaní ľudia a ľudia bez vzťahu nečakajú, len pozorujú. Hnevajú sa na celý svet, prečo oni musia byť dnes sami. Nikto nepríde s kyticou, srdcom či plyšovým medveďom. Nikto im nepovie tie vytúžené slová, ktoré potrebujú počuť. Iste možno dostanú sms alebo mail od kamaráta/kamarátky, ktorý musí vyjadriť svoju lásku celému svetu, a nie len svojej milovanej/svojmu milovanému. Ľudia bez vzťahu sú rôzni. Niektorí v tento deň zatúžia po bytosti, ktorá by ich milovala. Niektorí nie, je im to jedno a neriešia tento deň.

Mám rada tento deň, len keby bol každý deň taký ružový. Dnes ráno som vstala s úsmevom na tvári, pretože očakávam to čaro ružového dňa. Tento deň je výnimočný, aj keď bude trvať len 24 hodín. Škoda že si lásku vyznávame len zriedkakedy. Nemrzí ma, že sa darčeky kupujú len na sviatok. Podľa mňa sú darčeky zbytočné. Netvrdím, že nepotešia, ale skôr slová sú to čo ma hreje pri srdci a dáva pocit bezpečia a dokonalosti tej ktorej chvíle. Mrzí ma ako málo času ľudia trávia so svojimi milovanými. Mrzí ma ako málo majú ľudia potrebu cítiť a vyjadriť svoje pocty. Mrzí ma, že tento deň skončí a bude sa opakovať až o rok.

Škoda, žiť v ružovom svete je pre mňa také krásne.

Prajem všetkým veľa lásky.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ministra Gajdoša kritizuje za odklad nových stíhačiek aj jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Ftáčnik vedie v prieskume na bratislavského župana

Jakubec nezískal ani dve percentá.

KOMENTÁRE

Ak nebudeme na Západe, budeme pod Ruskom

Amerika či Británia si môžu populizmus dovoliť, my nie.


Už ste čítali?