On a ona (ONA)

Autor: Katarína Kralovičová | 26.2.2011 o 9:00 | Karma článku: 6,41 | Prečítané:  1110x

Bol on, bola ona. Zoznámili sa na vysokej škole. Bola to láska na prvý pohľad u nej aj u neho. Mali krásny vzťah, učili sa spolu, cestovali spolu, vytvárali základ rodiny. Po ukončení školy sa rozhodli spolu žiť, uzavrieť manželstvo, časom chceli mať spolu deti. Sľúbili si lásku na celý život. Nič im nebránilo prežiť krásny život.

Vznikla rovnica on + ona = nerozlučný pár. Kúpili si spolu malý domček na predmestí. Zariaďovanie bolo také zábavné. Mali rovnaký vkus. Jednoduchosť a klasika. Vytvorili spolu útulný domov, v ktorom sa cítili dobre. Obaja si našli zamestnanie vo svojom odbore, chceli byť úspešní. Pracovali veľa a dlho. V ich vzťahu nastala rutina. Nebol čas na cestovanie a zážitky. Ostali im len dovolenky, ktoré spolu trávili na horách a plážach. Na jednej z tých dovoleniek sa ona odvážila povedať mu, že je načase, založiť si rodinu. Ona túžila po deťoch, on po zážitkoch. On chcel nechať všetko tak ako bolo. Veď ešte toho toľko spolu nezažili. Nakoniec však súhlasil, nechcel, aby bola nešťastná. Snažili sa mesiac, dva, tri. Po polroku sa im podarilo splodiť nový život. Tešili sa obaja. Ona viac, on menej. Po deviatich mesiacoch čakania, návštev lekára sa narodil malý zdravý chlapec.

Vznikla rovnica on + ona + ono = malá rodina. Ona nemohla byť šťastnejšia. On sa snažil byť šťastný, no vo vnútri cítil, že o ňu prichádza. Musel sa o ňu začať deliť a to nechcel. Chcel ju mať len pre seba, chcel s ňou zažívať nové veci. No nemohol. Bábätko vyžadovalo veľa pozornosti. Začal sa teda sústrediť viac na prácu, kým sa ona sústredila na bábätko. Chodil domov stále neskôr. V práci a s kamarátmi trávil všetok svoj voľný čas ako i víkendy. Zo začiatku to brala normálne, neskôr mu to vyčítala. Túžila, aby sa im venoval. Celý deň trávila s bábätkom a ostatnými mamičkami, ale túžila tráviť čas aj s ním. Chýbal jej ich spoločný život.

Potom mu vstúpila do života ONA. Mladá, krásna, bezstarostná žena, túžiaca po kariére, láske, zábave. Bola taká osviežujúca. Úplne iná ako manželka. Nepotrebovala riešiť žiadne zásadné veci. Začal s ňou tráviť viac času, ako by mal a zamiloval sa do nej. ONA vedela, že je ženatý a má dieťa. Nevadilo jej to. Podľa jej slov „A to je nejaká vada?". Stali sa z nich ONA + on + ona + ono = milenka + rodina.

Cítila, že ho stráca. Stále niekde chodil, ani víkendy už netrávil doma. Stále nejaké výlety a chaty s „kamarátmi". Začali sa hádky. Každý deň mu niečo vyčítala. Nerozumela čo sa deje. Len tušila. On jej nič nepovedal, ani nenaznačil. „Veď o nič nejde, každý chlap to robí. Čo oči nevidia, srdce nebolí." myslel si sám pre seba.

ONA chcela stále viac. Viac jeho času, viac zážitkov. A on jej dával všetko, čo potrebovala. Miloval ju. S ňou bolo všetko lepšie, krajšie, intenzívnejšie, bezproblémovejšie. Doma bola príliš hustá atmosféra, aby sa tam túžil vracať. Začal uvažovať. „Rodinu som ešte nechcel, je to vlastne jej vina, odstrčila ma." ONA ho v tom podporovala, veď tiež chcela mať muža a rodinu. Chcela aby opustil rodinu, hovorila mu, ako im bude spolu krásne, budú spolu cestovať, zabávať sa. On sa teda rozhodol. Chcel ukončiť svoj predchádzajúci život a začať žiť taký život, aký mal predtým, skôr ako sa do rovnice pridalo + ono. Nechcel byť zodpovedný, aj keď niekde vo vnútri cítil, že by nemal. Je predsa zodpovedný za život, ktorý splodil. Nevedel sa rozhodnúť.

Jedného dňa sa ona rozhodla prekvapiť ho cez obed v práci. Vzala malého a chcela ho pozvať na obed. Pred budovou v ktorej pracoval ich videla. On a ONA v objatí. Nemohla tomu uveriť, aj keď to vo vnútri cítila už dlhší čas. Pristúpila k nemu a dala mu facku. Bez slova odišla. Keď prišiel po práci domov, čakali ho zbalené kufre. Vzal ich bez slova a odišiel. Nemusel sa rozhodnúť, urobila to za neho ona.

Vznikli dve rovnice ONA + on = nerozlučný pár, ona + ono = nerozlučná rodina. ONA sa tešila. Konečne ho mohla mať len pre seba. Cestovali spolu, mali zážitky. Po rozvode, nasledovala svadba, sľúbili si lásku na celý život. Zariadili si spoločný byt. Zariaďovanie nebolo jednoduché. ONA mala rada moderný nábytok, on klasický. On ustúpil, nechcel sa hádať. ONA prestala chodiť do práce, on ju živil. Chcela rodinu, on nie. Už jednu mal. Potajme vysadila tabletky a otehotnela. Narodilo sa im dievčatko a ONA sa zmenila. Všetko mu vyčítala. Prestali cestovať. V ich živote nastala rutina.

Vznikla rovnica ONA + on + ono = malá rodina. ONA nemohla byť šťastnejšia. On zistil, že toto už raz zažil, len vtedy to bolo také iné, lepšie, krajšie. V práci a s kamarátmi trávil všetok svoj voľný čas ako i víkendy.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ministra Gajdoša kritizuje za odklad nových stíhačiek aj jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Ftáčnik vedie v prieskume na bratislavského župana

Jakubec nezískal ani dve percentá.

KOMENTÁRE

Ak nebudeme na Západe, budeme pod Ruskom

Amerika či Británia si môžu populizmus dovoliť, my nie.


Už ste čítali?