Teória o duálnych dušiach

Autor: Katarína Kralovičová | 26.7.2011 o 12:00 | Karma článku: 8,75 | Prečítané:  3969x

Nedávno som si prečítala zaujímavý text, s ktorým by som sa rada podelila. Text je venovaný teorií duálnych duší a podľa mňa veľmi pekne vysvetľuje niektoré vzťahy, ktoré sa vyskytujú v životoch ľudí. Kto neverí nech nečíta alebo číta a kritizuje.  :)

Čo sú vlastne duálne duše? Sú to duše, ktoré keď sa stretnú, tak si bezvýhradne dôverujú a nedokážu odohnať myšlienky na seba. Takéto stretnutie, je väčšinou neobvyklé, zriedkavé a často krát spojené s vynaložením nadľudského úsilia. V prípade ak však k tomuto stretnutiu dôjde, duše cítia až takú neuveriteľnú príťažlivosť, že vedomie je podrobené ťažkej skúške.

Pri stretnutí sa väčšinou vynárajú otázky typu „Kto si? Odkiaľ si sa zrazu objavil? Nie som predsa zaľúbený, prečo ťa predsa len mentálne tak potrebujem ako moju dennú potravu? Prečo rozmýšľam nad každým slovom, ktoré ti napíšem sto krát? Prečo sa tomu magnetickému priťahovaniu neviem ubrániť? Neexistuje tlačidlo s názvom „vypnúť"? Som už kompletne zmätený v hlave? Čo ma to drží?"

Pri týchto stretnutiach vzniká pocit, že nejde o zaľúbenosť ako takú, ktorá sa prejavuje všeobecne známymi motýlikmi v bruchu a ľudia len veľmi ťažko hľadajú výstižné slová na vysvetlenie týchto pocitov.

Niektorí dokážu cítiť ich duálnu dušu, aj keď je od nich veľmi vzdialená. Pocity typu vnútorného tlaku, ľadových rúk, horiacej hlavy, praskajúceho vnútra, zmena dýchania...... Je priam nemožné, tieto pocity popísať, no kto ich zažil vie presne o čo ide. V týchto hlbokých mentálnych okamihoch príde väčšinou len o  sekundu neskôr znamenie, či vo forme telefonátu, sms, e-mailu, alebo náhodného stretnutia.

Človek sa zo stretnutia s duálnou dušou veľa naučí, najmä bezpodmienečne milovať, teda milovať bez výnimky. Takáto láska je iná ako zvyčajne známa láska, ide o lásku duší, ktorá sa zakladá na prianí spriaznenú dušu dostať alebo vidieť v stave absolútneho šťastia či absolútnej spokojnosti. Nikto by v takomto vzťahu nechcel vlastniť alebo zničiť život toho druhého. Každý sa snaží naďalej žiť svoj život ako je zvyknutý a ako sa najlepšie dá.

Tak, ako nebesky takéto stretnutie sa prebieha, tak môže byť aj bolestivé, preto sa často používajú slová ako „nebo a peklo".  Taktiež sú súčasťou takéhoto vzťahu  fázy odlúčenia. Niekedy úplne bez príčiny, alebo vyvolané nešťastnými okolnosťami alebo ťažkými nedorozumeniami. Takéto situácie vyvolávajú pocit umierania časti vnútra. Človek si až myslí, že stráca kontrolu nad svojím životom. Je vystavený otázkam, na ktoré nepozná odpoveď.

Porozumieť spôsobu správania sa duálnej duše nie je ľahké.  Na jednej strane chce človek pre toho druhého len to najlepšie - bezpodmienečne - na druhej strane sú momenty, kedy si duálne duše - poväčšinou nevedome - veľmi ubližujú. Emocionálne sú raz hore a raz dole.  V týchto bolestivých situáciách absolútneho zúfalstva sa pokúšajú niektorí „odpútať", ale veľmi rýchlo si uvedomia, že je to nemožné. Jediné slovíčko duálnej duše stačí na zahodenie všetkých myšlienok za seba.

Ako fázy odlúčenia prebiehajú, závisí pravdepodobne od úrovne a rastu duše, často krát jedna z duší zaostáva. Keď sa duša posunula do určitého ďalšieho štádia, kontakt sa väčšinou znova obnoví. Toto by aspoň vysvetľovalo fázy odlúčenia, ktoré sú časovo rôzne - od pár dní, až po viacero  mesiacov alebo dokonca rokov - podľa vývoja duše. Faktor učenia je pri tomto odlúčení enormne dôležitý.

Ak človek stretol raz svoju duálnu dušu, stane sa jej tak prístupný, že jediná SMS, mail alebo veta môže ihneď vyvolať pocit stúpania do nebeských sfér alebo pádu do najhlbšej doliny.

 

 

zdroj: http://www.zufalloderschicksal.de/dualseele.htm

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi. Takmer polovica dnes žijúcich ľudí zažije podnebie aké nepoznáme

DOMOV

Sudca Hrubala: Neviem, či bol Procházka politická objednávka. Vyzerá to tak

Združenie Za otvorenú justíciu sa zrejme zmení na think-tank.

DOMOV

Kaliňák nechal schátrať ubytovňu pre policajtov. Teraz sa jej chce zbaviť

Ministerstvo zaplatilo 175-tisíc za projekt, ktorý skončil v koši.


Už ste čítali?