Povrchná krása

Autor: Katarína Kralovičová | 29.7.2011 o 5:50 | Karma článku: 4,74 | Prečítané:  704x

Dopredu sa ospravedlňujem všetkým mužom a ženám, ktorí  nespadajú do tejto kategórie. Zovšeobecnenie na mužov a ženy je z dôvodu mojej lenivosti vypisovať za každým odsekom vetičku "Česť výnimkám." :) Môj nižšie uvedený názor vychádza z pozorovania, subjektívnych skúseností ako i z vypočutých príbehov nejednej ženy ale aj nejedného muža.

Muži majú radi dokonalé ženy. Pod dokonalosťou však rozumejú hlavne povrchnú krásu. Veď jasné, na pekné veci sa dobre pozerá. Partnerku si vyberajú podľa svojich kritérií, či už je to výška, váha, veľkosť pŕs alebo zadku, farba vlasov.... aby som im nekrivdila, pravdepodobne je z ich strany záujem aj o nejaký ten intelekt, aby to nebola úplná sliepočka, ale vedela sformulovať súvislú vetu, ktorá má nejakú výpovednú hodnotu.

Čo sa teda vlastne od nás žien vyžaduje? Všetko. Musíme byť vzdelané, inteligentné, starostlivé, schopné variť, prať, žehliť, upratovať, zarobiť si peniaze, byť skromné, dokázať sa postarať o deti, byť stále dobre naladené a predovšetkým výzorovo dokonalé.

Nestačí, že na nás tlačia média tým, že 14 ročné vychudnuté modelky prezentujú módne trendy, ktoré vyzerajú dobre jedine na nich alebo na vešiakoch, usmievajú sa na nás z televíznych obrazoviek pri prezentácií krémov proti vráskam a všetkého možného. Nie ešte aj muži nám musia opakovať, ako by sme mohli vyzerať, keby sme viac športovali, nejedli sladkosti a podobne.

Muži sú zvláštne "zvieratká". :) Vyberú si partnerku, zo začiatku hádžu komplimenty a po nejakom čase začnú pomaly ale isto kritizovať. Z vety „Dnes vyzeráš sexy, sekne ti to." sa stane veta „Čo to máš na sebe? Vyzerá to hrozne." Z vety „Tá tvoja riťka či bruško sú úžasné." sa stáva veta „Mohla by si schudnúť." V prípade ak žena zmení štýl obliekania, či viac ako je zdravé priberie, beriem to ako konštruktívnu kritiku. No v prípade ak je žena viac menej rovnaká, to proste nechápem. Načo si muž vyberá partnerku, na ktorej mu vadí ako vyzerá? Toto asi nikdy nepochopím. Muži obviňujú ženy, že sa ich snažia zmeniť, ale čo vy páni, nalejme si čistého vína, nie ste o nič lepší.

To je naozaj tak dôležité na žene, aby bola vychudnutá resp. vyšportovaná? Keď sa mužom páčia také ženy, je ich dosť. Majú na výber. Nemusia byť s niekým kto má 2 - 3 kilá navyše, ak sa im to tak strašne prekáža. Keď žena nebola nikdy vychudnutá, dosť ťažko zdravým spôsobom zo seba urobí ženu s mierami 90-60-90. Iste si poviete, alibizmus žien, veď športom sa dá všetko dosiahnuť. Určite áno, ale genetika nepustí, je mi ľúto. A to sa ani nechcem rozpisovať  o prípadoch, ak žena ochorie a jednoducho nie je schopná udržať si kvôli chorobe svoju postavu, alebo počas tehotenstva priberie viac ako je podľa lekárskych tabuliek normálne.

A čo nato ženy? Len aby bol doma pokoj, aby nestratili partnera, alebo aby sa uchránili od nevery, začnú chudnúť rôznymi spôsobmi. A nie zriedkavo sú tieto spôsoby nezdravé. Žena začne menej jesť, veď logicky nižší príjem kalórií = zníženie váhy. A tak chudne, neje alebo je a potom jedlo vyvráti. Popri tom možno aj športuje veď predsa vyšší výdaj energie + nižší príjem kalórií = väčšie zníženie váhy. Následkom je dennodenné váženie sa, meranie si svojich mier. Každé deko navyše sa mení pri pohľade do zrkadla na kilo. Žena sa prestáva vidieť reálne a každý pohľad do zrkadla jej spôsobuje traumu. Necíti sa byť atraktívna, začína sa obliekať do väčších vecí, aby zakryla už aj kilogramy, ktoré sú len v jej hlave. Uzatvára sa, stráca sebavedomie, každá narážka na jej výzor ju viac a viac deprimuje. Muž je ale spokojný keď vidí ako žena chudne a nevidí alebo nechce vidieť, že si žena ničí zdravie či už fyzické alebo psychické.

Takže pre Vás muži, tiež nie ste vo všetkom dokonalí, ok? Pár kíl navyše nie je problém, ok? Žene sa postava mení vekom, ok? Miery 90-60-90 nemôžu mať všetky ženy, ok? Je na nás viac ako len výzor, ok? Ženy majú proste viac tuku ako muži, ok? Tuk sa nám nerozkladá rovnomerne na tele, proste sa nám lepí na zadok, bruško či stehná, ok? Niektoré ženy majú nevďačnú postavu a hneď ako prestanú cvičiť kilá proste naberajú, ok?

Na záver by som rada všetkých mužov, ktorí sa v tomto článku našli, chcela poprosiť za všetky ženy, ktoré sú ochotné pre Vás urobiť všetko, ak Vám nevyhovuje výzor ženy, radšej ukončite vzťah alebo ho radšej ani nezačínajte, nájdite si nejaký „vešiak" a neničte svojimi požiadavkami zdravie žien. Ďakujem.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ministra Gajdoša kritizuje za odklad nových stíhačiek aj jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Ftáčnik vedie v prieskume na bratislavského župana

Jakubec nezískal ani dve percentá.

KOMENTÁRE

Ak nebudeme na Západe, budeme pod Ruskom

Amerika či Británia si môžu populizmus dovoliť, my nie.


Už ste čítali?