Čakry a terapia sviečkami

Autor: Katarína Kralovičová | 5.8.2011 o 14:00 | Karma článku: 6,26 | Prečítané:  2448x

V rámci sebazdokonaľovania a zlepšenia si celkového zdravotného ako i psychického stavu som sa dala nahovoriť na čistenie čakier pomocou sviečok - teda terapiu sviečkami. Bláznovstvo? Možno. Stojím mi to zato? Určite. Poďme si teda rozobrať čo sú to čakry a ako sa čistia pomocou sviečok. Čakry sú energetické dráhy, alebo miesta, kde je prúdenie energie najintenzívnejšie. Neustále rotujú a podľa smeru rotácie energia do nich buď vstupuje, alebo vystupuje. Ovplyvňujú fungovanie celého organizmu a nachádzajú sa v stredovej línii tela pozdĺž chrbtice. Ak je fungovanie niektorej čakry narušené dlhodobo - vznikajú energetické bloky, ktoré vyúsťujú do rôznych ochorení a psychických problémov.

Každý človek ma 7 základných čakier. Párne čakry zosobňujú "ženské" vlastnosti - uvoľnenosť a otvorenosť, upevňujú naše právo cítiť, milovať a vidieť. Nepárne čakry zosobňujú "mužské" vlastnosti - presadiť svoju vôľu a upevniť právo mať, požadovať, hovoriť a vedieť.Každá čakra zodpovedá za iné orgány v ľudskom tele a za iné psychické schopnosti. Ak má dostatok energie, človek funguje bez problémov. Ak energia poklesne, dostavia sa problémy a choroby.

Prvá čakra - základná

Dáva nám silu ísť za svojím cieľom a nebáť sa následkov. Ak funguje harmonicky, človek cíti stabilitu a blahobyt. Ak je zablokovaná človek nevie dávať, ale chce len brať, je podráždený, cíti sa slabo a neschopne. Chorobami spojenými s touto čakrou sú napr.: zápchy, hemoroidy, studené neprekrvené prsty na nohách a rukách, zápaly močového mechúra, ľadvinové kamene, impotencia.

Druhá čakra - sakrálna

Je spojená so sexualitou a schopnosťou tvoriť. Ak je zablokovaná človek sa nevie uvoľniť, bojí sa citového zranenia. Chorobami spojenými s touto čakrou sú napr.: bolestivá menštruácia, predmenštruačný syndróm, cysty na vaječníkoch, endometrióza, choroby mieška a prostaty, problémy s erekciou, prípadne so vzrušivosťou.....

Tretia čakra - ohnivá

Ovplyvňuje emócie - hnev, strach, žiarlivosť, sebectvo a prehnané túžby. Fungovanie tejto čakry je najdôležitejšie vo vzťahoch s okolím. Ak je zablokovaná človek neakceptuje názory druhých a ženie sa za svojím cieľom. Je nespokojný, výbušný cíti úzkosť a strach zo zlyhania. Chorobami spojenými s touto čakrou sú napr.: cukrovka, záha, choroby pečene, žlčníkové kamene, žalúdkové vredy, celiakia, problémy tráviaceho systému.

Štvrtá čakra - srdcová

Je stredom všetkých energetických centier a ovplyvňuje citový život. Ak ju otvorená, vyžaruje teplo, lásku a dôveru. Ak je zablokovaná, partnerský život sa nachádza v troskách. Odmietnutie človeka zraňuje, svoj život nežije ale len prežíva. Chorobami spojenými s touto čakrou sú napr.: psychické problémy, úzkosť, cievne choroby, srdcovo-cievne problémy.

Piata čakra - komunikácie

Je mostom medzi myslením a cítením. Ovplyvňuje umenie vyjadrovania, komunikácie. Ak funguje, človek nemá problém ukázať svoju silu, ale aj slabosti - hovorí otvorene. Ak je zablokovaná, človek sa stáva pokrytcom a nevie udržať emócie na uzde. Chorobami spojenými s touto čakrou sú napr.: astma, zvýšená činnosť štítnej žľazy, bolesti v krku, zapálené krčné mandle, afty, bolesti zubov, mentálna anorexia.

Šiesta čakra - tretie oko

Vládne „šiestemu zmyslu", bystrému rozumu a duševným schopnostiam.  Chorobami spojenými s touto čakrou sú napr.: tlakové bolesti hlavy, migréna, problémy so zrakom, zelený zákal, problémy s dutinami, výtok z nosa.

Siedma čakra - korunná

Nesie energiu vysokého duchovna. Ak je zatvorená, človek necíti duševnú harmóniu, nič ho neuspokojuje, nevie byť na seba hrdý a prestáva rozumieť svojmu okoliu. Chorobami spojenými s touto čakrou sú napr.: depresie, Parkinsonova choroba, schizofrénia, epilepsia, senilná demencia.

Liečba čakry spočíva v uvedení jej vibrácií do rovnováhy, aby sa mohli rozvinúť jej pozitívne vlastnosti . Aplikácia farebných čakrových sviečok je starodávna alternatívna terapia. Farebné čakrové sviečky sa skladajú z bavlnenej látky, ktorá je zmotaná do valcového tvaru. Tieto sviečky sú s konkrétnou farbou zamerané na jednotlivé farebné vyžarovanie čakier - od prvej po siedmu.

  • prvá čakra - červená,
  • druhá čakra - oranžová,
  • tretia čakra - žltá,
  • štvrtá čakra - tmavo zelená,
  • piata čakra - svetlo modrá,
  • šiesta čakra - indigovo modrá,
  • siedma čakra - fialová.

Sviečky sú nositeľmi množstva bioenergie, sviečka uvoľní energetický blok a následne sa spustí samoliečebný proces organizmu.

A ako sa pri tom cítim? Proste fantasticky, oddýchnutá, uvoľnená a nabitá pozitívnou energiou. Vrelo odporúčam každému, kto v takéto veci verí. :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi. Takmer polovica dnes žijúcich ľudí zažije podnebie aké nepoznáme

DOMOV

Sudca Hrubala: Neviem, či bol Procházka politická objednávka. Vyzerá to tak

Združenie Za otvorenú justíciu sa zrejme zmení na think-tank.

DOMOV

Kaliňák nechal schátrať ubytovňu pre policajtov. Teraz sa jej chce zbaviť

Ministerstvo zaplatilo 175-tisíc za projekt, ktorý skončil v koši.


Už ste čítali?