Čakry a terapia sviečkami

Autor: Katarína Kralovičová | 5.8.2011 o 14:00 | Karma článku: 6,26 | Prečítané:  2521x

V rámci sebazdokonaľovania a zlepšenia si celkového zdravotného ako i psychického stavu som sa dala nahovoriť na čistenie čakier pomocou sviečok - teda terapiu sviečkami. Bláznovstvo? Možno. Stojím mi to zato? Určite. Poďme si teda rozobrať čo sú to čakry a ako sa čistia pomocou sviečok. Čakry sú energetické dráhy, alebo miesta, kde je prúdenie energie najintenzívnejšie. Neustále rotujú a podľa smeru rotácie energia do nich buď vstupuje, alebo vystupuje. Ovplyvňujú fungovanie celého organizmu a nachádzajú sa v stredovej línii tela pozdĺž chrbtice. Ak je fungovanie niektorej čakry narušené dlhodobo - vznikajú energetické bloky, ktoré vyúsťujú do rôznych ochorení a psychických problémov.

Každý človek ma 7 základných čakier. Párne čakry zosobňujú "ženské" vlastnosti - uvoľnenosť a otvorenosť, upevňujú naše právo cítiť, milovať a vidieť. Nepárne čakry zosobňujú "mužské" vlastnosti - presadiť svoju vôľu a upevniť právo mať, požadovať, hovoriť a vedieť.Každá čakra zodpovedá za iné orgány v ľudskom tele a za iné psychické schopnosti. Ak má dostatok energie, človek funguje bez problémov. Ak energia poklesne, dostavia sa problémy a choroby.

Prvá čakra - základná

Dáva nám silu ísť za svojím cieľom a nebáť sa následkov. Ak funguje harmonicky, človek cíti stabilitu a blahobyt. Ak je zablokovaná človek nevie dávať, ale chce len brať, je podráždený, cíti sa slabo a neschopne. Chorobami spojenými s touto čakrou sú napr.: zápchy, hemoroidy, studené neprekrvené prsty na nohách a rukách, zápaly močového mechúra, ľadvinové kamene, impotencia.

Druhá čakra - sakrálna

Je spojená so sexualitou a schopnosťou tvoriť. Ak je zablokovaná človek sa nevie uvoľniť, bojí sa citového zranenia. Chorobami spojenými s touto čakrou sú napr.: bolestivá menštruácia, predmenštruačný syndróm, cysty na vaječníkoch, endometrióza, choroby mieška a prostaty, problémy s erekciou, prípadne so vzrušivosťou.....

Tretia čakra - ohnivá

Ovplyvňuje emócie - hnev, strach, žiarlivosť, sebectvo a prehnané túžby. Fungovanie tejto čakry je najdôležitejšie vo vzťahoch s okolím. Ak je zablokovaná človek neakceptuje názory druhých a ženie sa za svojím cieľom. Je nespokojný, výbušný cíti úzkosť a strach zo zlyhania. Chorobami spojenými s touto čakrou sú napr.: cukrovka, záha, choroby pečene, žlčníkové kamene, žalúdkové vredy, celiakia, problémy tráviaceho systému.

Štvrtá čakra - srdcová

Je stredom všetkých energetických centier a ovplyvňuje citový život. Ak ju otvorená, vyžaruje teplo, lásku a dôveru. Ak je zablokovaná, partnerský život sa nachádza v troskách. Odmietnutie človeka zraňuje, svoj život nežije ale len prežíva. Chorobami spojenými s touto čakrou sú napr.: psychické problémy, úzkosť, cievne choroby, srdcovo-cievne problémy.

Piata čakra - komunikácie

Je mostom medzi myslením a cítením. Ovplyvňuje umenie vyjadrovania, komunikácie. Ak funguje, človek nemá problém ukázať svoju silu, ale aj slabosti - hovorí otvorene. Ak je zablokovaná, človek sa stáva pokrytcom a nevie udržať emócie na uzde. Chorobami spojenými s touto čakrou sú napr.: astma, zvýšená činnosť štítnej žľazy, bolesti v krku, zapálené krčné mandle, afty, bolesti zubov, mentálna anorexia.

Šiesta čakra - tretie oko

Vládne „šiestemu zmyslu", bystrému rozumu a duševným schopnostiam.  Chorobami spojenými s touto čakrou sú napr.: tlakové bolesti hlavy, migréna, problémy so zrakom, zelený zákal, problémy s dutinami, výtok z nosa.

Siedma čakra - korunná

Nesie energiu vysokého duchovna. Ak je zatvorená, človek necíti duševnú harmóniu, nič ho neuspokojuje, nevie byť na seba hrdý a prestáva rozumieť svojmu okoliu. Chorobami spojenými s touto čakrou sú napr.: depresie, Parkinsonova choroba, schizofrénia, epilepsia, senilná demencia.

Liečba čakry spočíva v uvedení jej vibrácií do rovnováhy, aby sa mohli rozvinúť jej pozitívne vlastnosti . Aplikácia farebných čakrových sviečok je starodávna alternatívna terapia. Farebné čakrové sviečky sa skladajú z bavlnenej látky, ktorá je zmotaná do valcového tvaru. Tieto sviečky sú s konkrétnou farbou zamerané na jednotlivé farebné vyžarovanie čakier - od prvej po siedmu.

  • prvá čakra - červená,
  • druhá čakra - oranžová,
  • tretia čakra - žltá,
  • štvrtá čakra - tmavo zelená,
  • piata čakra - svetlo modrá,
  • šiesta čakra - indigovo modrá,
  • siedma čakra - fialová.

Sviečky sú nositeľmi množstva bioenergie, sviečka uvoľní energetický blok a následne sa spustí samoliečebný proces organizmu.

A ako sa pri tom cítim? Proste fantasticky, oddýchnutá, uvoľnená a nabitá pozitívnou energiou. Vrelo odporúčam každému, kto v takéto veci verí. :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ministra Gajdoša kritizuje za odklad nových stíhačiek aj jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Ftáčnik vedie v prieskume na bratislavského župana

Jakubec nezískal ani dve percentá.

KOMENTÁRE

Ak nebudeme na Západe, budeme pod Ruskom

Amerika či Británia si môžu populizmus dovoliť, my nie.


Už ste čítali?