Moment ktorý zmenil život

Autor: Katarína Kralovičová | 12.8.2011 o 14:10 | Karma článku: 4,59 | Prečítané:  930x

Uvidela ho. Sedel na lavičke, no nie sám a ani s kamarátom, s ktorým mal byť. Sedel tam s nejakou slečnou, brunetkou. „Je celkom pekná" prebehlo jej hlavou. „Zase ma oklamal". Chvíľu tam tak stála a pozerala sa na nich. Videla ako sa spolu smeju, debatujú, nenápadne sa dotýkajú. V hlave jej prebiehali všetky klamstvá, ktoré jej za povedal. Nechcela od neho nič, len aby bol úprimný, preto mu dala ďalšiu šancu. Dúfala a verila, že už nebude klamať a opäť klamal. Povedal jej, že sa má stretnúť so svojim kamarátom. Nevedela sa rozhodnúť či ísť za ním a konfrontovať ho na mieste, zavolať mu alebo to nechať tak a riešiť to až doma. Keďže bol tak pohrúžený do rozhovoru s neznámou slečnou rozhodla sa, že to pre tento moment nechá tak.

Išla sa prejsť. Potrebovala rozmýšľať. Prebrať si všetko znova po tisíci krát. Chodila bezcieľne, pohrúžená do svojich myšlienok asi tak hodinu. Nevedela čo má robiť. Čo to všetko znamená? Prečo jej zase klamal? Je to kamarátka či niečo viac? Načo je vlastne s ňou keď ju stale klame? Sama v sebe bojovala. Vedela, že správne bude odísť. Či je to len kamarátka alebo milenka, proste klame neustále asi vo všetkom. Rozhodla sa, že takto ďalej nechce žiť. Keď k nej nie je úprimný nikam to nevedie. Nebude predsa žiť celý život v klamstve. Mala toho dosť. V tom momente keď jej to došlo, otočila sa a ponáhľala sa k autu. Nasadla a išla domov do ich bytu. Začala sa baliť. Postupne pobalila všetko oblečenie, kozmetiku, všetky jej osobné veci, darčeky od neho.  Začali jej tiecť slzy. Pochopila, že definitívne konči jedna etapa jej života. V duchu spomínala ako sa už viac krát z toho bytu balila a odchádzala. Už to mala nacvičené. A predsa ju stále dostal tam kam chcel. Vždy sa k nemu vrátila. Nikdy neodolala jeho pekným rečiam. „Tento krát je ale naozaj koniec, pretože tento krát to ukončím ja." Ich vzťah vždy ukončoval on, preto mu nedokázala odolať, keď sa vrátil. Napriek klamstvám, podrazom, hádkam, vždy k nemu niečo cítila, či boli rozídení pár dní alebo pár mesiacov. Teraz sa ale rozhodla ukončiť vzťah ona. Raz a navždy. Už nechcela cítiť neistotu, nechcela aby ju klamal, nemala chuť sa hádať. Odniesla si všetky veci do auta, ešte raz skontrolovala všetky miesta, či v byte nič nezabudla a sadla si na gauč, kde sa rozhodla počkať kým sa vráti. Z kabelky si vytiahla knihu a začítala sa do pútavého príbehu, aby nemusela myslieť nato, čo teraz asi robí s tou brunetkou. Došiel asi tak o dve hodiny.

„Ty ešte nespíš?" opýtal sa celý prekvapený.

„Nie, čakala som na teba. Kde si dnes bol?" opýtala sa.

„Vonku s Peťom, riešili sme nejaké veci."

„Nebol si s Peťom, videla som ťa vonku, ale ak je Peťo tá brunetka s dlhými nohami tak potom prepáč, asi som sa zmýlila."

„Ou, čo zase riešiš?"

Videla, ako vždy keď ho nachytala pri klamstve, že nevedel, čo povedať. Ale čakala, že  sa nejako vynájde, bude jej rozprávať rozprávky, na ktoré má taký talent. Rozprávky ktoré ona počúvala, verila im, lebo túžila, aby boli pravdivé. Tento krát ale vedela, že ju tieto rozprávky neupokoja, už ich totiž nechcela počúvať a nechcela im ani veriť, bola rozhodnutá, tam vonku sa v nej niečo zlomilo. Keď sa na neho pozerala, videla ho už inými očami. Roky rozbíjal jej ružové okuliare, ktoré mala na očiach keď sa na neho dívala.

„Kto to bol?"

„Kamarátka."

„Prečo si mi nepovedal, že sa máš stretnúť s kamarátkou? Čo si mám o tom myslieť?"

„Nie je to tak ako si myslíš. Je to iba kamarátka. Nepovedal som ti to, lebo som nechcel, aby si sa trápila, alebo myslela na veci, ktoré nie sú reálne."

„Prosím? Takže ty mi klameš vlastne pre moje dobro, hej?"

„V podstate áno."

„Sľúbil si mi, že už klamať nebudeš. Ako ti mám veriť? Stále odo mňa očakávaš, že ti budem po všetkom 100% dôverovať. A ako ti mám dôverovať, keď mi stále klameš?"

„Neklamem. Nič s ňou nemám."

„To je jedno, ona nie je Peťo, ty si bol s ňou a nie s Peťom. Nemám na toto silu. Nechcem, už viac to nechcem. Klam si niekoho iného. Zbalila som si všetky veci a odchádzam. Končíme a tentokrát definitívne."

„Neodchádzaj. Chcem byť len s tebou."

„Ale ja už nechcem byť s tebou. Dostal si viac šancí ako si si zaslúžil. Už stačilo. Nevolaj mi, nepíš a ani za mnou nechoď."

Vstala z gauča a pohla sa k dverám. Postavil sa jej do cesty. Ticho len s nešťastným pohľadom. Odvrátila zrak a obišla ho. Pri dverách si obula topánky a obliekla kabát. Cítila, ako ju v očiach pália slzy. Bolo jej smutno za všetkým čo s ním chcela mať, aj za tým čo mala a čo tu zanecháva. Vedela, že v tom byte zostane kus jej srdca, ale nemohla inak. Otvorila dvere a otočila sa, aby sa na neho naposledy pozrela.

„Veľa šťastia v živote."

„Milujem ťa" boli posledné slová, ktoré od neho počula. Otočila sa k dverám vyšla von a zatvorila za sebou. Pred domom sa ešte raz zastavila. Zrazu jej spadol so srdca obrovský kameň. Ucítila úľavu ale aj bolesť. Vedela, že bolesť pominie a ona vykročí do lepšej budúcnosti. So slzami v očiach si povedala „Toto bolo správne rozhodnutie". Nasadla do auta a už nikdy sa neotočila. Pozerala vpred a vyrazila za svojím životom. Životom bez klamstva, bez bolesti, smútku a hlavne bez neho.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ministra Gajdoša kritizuje za odklad nových stíhačiek aj jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Ftáčnik vedie v prieskume na bratislavského župana

Jakubec nezískal ani dve percentá.

KOMENTÁRE

Ak nebudeme na Západe, budeme pod Ruskom

Amerika či Británia si môžu populizmus dovoliť, my nie.


Už ste čítali?